Zajistím
odvoz prodej věci z pozůstalosti prodej dědictví prodej sbírek

Jak to funguje?

Zaměřuji se na prodej pozůstalostí a dědictví, při kterém se snažím být lidem maximálně nápomocný co se týče rozprodeje stovky a někdy až tisíce kusů starých věcí, nebo zajímavých sbírek. Zaměřuji se na prodej věcí kulturního charakteru, které jsou v perfektním stavu. Část věcí odkoupím za hotové ihned.  Většinou se jedná o knihy a gramofonové desky. Mohu vykoupit i hutní sklo. Obrazy podle toho jak mi padnou do oka. Komisní prodej se kombinuje na místě v případě pozůstalosti s výkupem. 

O prodejně Mercatino

Mercatino je prodejna otevřená sedm dní v týdnu. Je to prostor kulturního charakteru, otevřený od roku 2016. Ze začátku fungoval pouze na bázi komisního prodeje. Dnes je polovina věcí vykoupená mnou a polovina je v komisním prodeji. Můj vztah k věcem se mění, je osobnější, tvrdší, jasnější. Zkušenosti mi dávají jistotu v prodeji. Díky kamenné prodejně a systému ContOS dokážu prodat většinu věcí bez námahy. Kamenná prodejna je vytvořená pro lidi tak, aby se tu cítili dobře. Je to prostor vzdušný, otevřený. Velkou část věcí si lidé mohou zblízka prohlédnout a i ohmatat, tento faktor při nákupu jsem dlouhou dobu dost podceňoval. Cennější věcí jsou ve vitrínách, kde jsou v bezpečí a lépe vystavené.

 

Co všechno vám pomůžu prodat

Jak jsem psal výše, jedná se o o prodej věcí kulturního charakteru. Dobře se prodává porcelán, různé sklo, velmi dobře cibulák, sošky, plastiky, hodiny, věci dřevěné, kovové, keramické. Prodávám i grafiky, umím zajistit i komisní prodej obrazů regionálních malířů. Křišťálové sklo beru pouze do komisního prodeje, prodal jsem stovky kusů. Hutní sklo většinou vykoupím, protože v komisním prodeji to nemá většinou vůbec žádný smysl, prodává se pomalu a za velmi nízké ceny. V komisním prodeji se dobře prodávají gramofonové desky, ale pouze sběratelské kusy, většinou zahraniční gramofonové sběratelské desky. Zprostředkovávám nyní prodej CD, které mnoho lidí považuje za neprodejné. Zajímá mě cokoliv starého, spektrum takových věcí je nepřeberné, proto je nutný osobní kontakt. Pokud je to možné, tak je dobré řešit tyto věci s předstihem, nikoliv na poslední chvíli. Kladu důraz na stav, neberu žádné haraburdí, jak si mnoho lidí myslí. Mercatino také není vetešnictví, ale zároveň ani starožitnictví.

 

Zajistím

Věci budu zajišťovat přímo já osobně. Nepředstavujte si prosím, že si objednáte nějakého kurýra, který přijede, naháže věci do krabic a odjede. Vše vyřizuju já sám, takže se určitě potkáme na místě. Mercatino není žádná společnost, ale pouze jeden člověk, který vám bude zajišťovat váš prodej. Na místě potřebuji čas, klid, elektřinu a možná i majitele. Většinu věci sepíšu a ocením rovnou na místě, kde tyto věcí také pečlivě zabalím a připravím na převoz.

 

  • Odvoz
  • Kompletní ocenění a soupis věcí k prodeji
  • Prodej komisního zboží
  • Evidenci prodejního účtu v našem systému ContOS
  • Platba jednou týdně v pondělí odpoledne na váš bankovní účet
  • Přehled prodeje (co se prodalo) obdržíte ve vyúčtování na váš email každé pondělí odpoledne
  • Přehled co máte aktuálně v prodeji (věci, které se ještě neprodaly)

Provize

  • na věci, které se ocení do 100 Kč si beru provizi 70% z finální prodané částky věci.
  • u věcí oceněné nad 100 Kč  je má provize  50 %.
  • u cennějších kusů si po domluvě beru 30 % z prodeje.