Vyberte stránku

Prostor, kde můžete prodávat

Prostor kde můžete prodávat

✅ Máme zákazníky které nemusíte shánět, léta zkušenosti které nemusíte získávat a prodejní prostory které jsou vám k dispozici.

✅ Vaše věci umíme ocenit, nafotit, vystavit na e-shop i prodejnu a hlavně umíme je prodat.

Jak to funguje?

Vaše věci prodáme za vás. Ušetříte spoustu času a starostí ✅. Vybereme, oceníme ✍(u každé věci popíšeme typ, značku a původ věci, abyste věděli co přesně se vám prodalo), vystavíme na prodejně, přidáme na náš e-shop 📷, zařídíme prodej včetně expedice 📦 a komunikace se zákazníkem. Tento celý proces můžete sledovat 💻 online na prodejním kontě. Peníze posíláme každé pondělí na váš bankovní účet.

Peníze za prodej

(procenta určujeme při ocenění, při změně ceny se procentntuální nárok nemění)

30 % – Věci oceněné do 100 Kč ( věc se prodá za 50 Kč, vy po prodeji dostanete 15 Kč)

50 % – Věci oceněné nad 100 Kč (věc se prodá za 250 Kč, vy po prodeji obdržíte 125 Kč )

70 % – Dohodou u věcí s vyšší cenou ( věc se prodá za 1000 Kč, vy po prodeji obdržíte 700 Kč )

Můžete prodat

Gramodesky: Výběrové gramofonové desky, sběratelské rarity. Japonské vinyly, československý bigbít, rock, metal, pop. Do prodeje přijímáme vinyly pouze ve velmi dobrém stavu.

Porcelán: Můžete u nás také prodat výběrový porcelán. Nabídnout nám můžete sošky a figurky, šálky s podšálkem, vázy a výběrově i porcelánové čajové servisy.

Sklo: Přijímáme do prodeje také sklo. Prodáte u nás křišťálové, hutní i lisované sklo. Výběrově i různé sety skleniček a souprav.

CD: Do komisního prodeje nám můžete nabídnout i CD. Přijímáme pouze velmi dobře vedené sbírky s vyšší cenou. U CD musí být nosiče ve velmi dobrém stavu.

Komiksy: Velmi dobře u nás prodáte komiksy, pokud jsou ve velmi dobrém stavu.

Knihy: Můžeme vám prodat i knihy, ale musí jít o kvalitní knihovnu ve velmi dobrém stavu.

Další věci: V Mercatinu dokážeme lidem prodat téměř vše. Do prodeje přijímáme různorodé věci kulturního charakteru. Dokážeme prodat staré fotoaparáty, bižuterií, keramiku a cokoliv na čem se domluvíme.

Ocenění

Gramodesky a CD: K ocenění provádíme pečlivý průzkum na discogs.com. Zde dokážeme zjistit přesnou cenu ke každému vydání jednotlivé desky nebo CD. Porovnáváme ceny s ohledem na stav nosiče a obalu.

Porcelán: K ocenění porcelánu používáme naší vlastní databázi a provádíme průzkum trhem. Určíme vám původ, staří, navrhneme cenu. Samozřejmě nám můžete nabídnout i vlastní odhad ceny a pokud se nám bude zdát přijatelný, tak můžeme nabídnout věc do prodeje i za vámi danou cenu.

Sklo: Sklo oceňujeme do prodeje podle aktuální poptávky na bazarovém trhu. Díky našim zkušenostem vám umíme určit původ, sklárnu a designera. U prodeje skla je důležitý prodej na kamenné prodejně, kde si zákazník může každý kousek pečlivě prohlédnout.

Ostatní věci: U ostatních věcí postupujeme stejně jako u skla, gramodesek, porcelánu. Snažíme se věci prodat za nejvyšší možnou cenu, ale zároveň nechceme, aby nám ležely na prodejně a proto je nutné zvolit i počáteční a nejnižší možnou cenu. Se zákazníky se domlouváme na cenách s kterými u prodeje začínáme a na těch s kterými můžeme skončit v případě zlevnění zboží. Zboží zlevňujeme každý měsíc o 10%. Tudíž ocenění může vypadat takto: Porcelánová figura: Royl dux – 1500 Kč (počáteční cena), 1000 Kč (minimální cena)

K evidenci prodejních účtu a vyplácení peněz za prodej používáme ten nejlepší možný software pro antikvariáty a bazary od firmy contos.cz

Postaráme se o odvoz

Větší množství 👉 přijedeme za vámi po celé České republice

▪ Velké množství starých věcí, knih, gramodesek a dalších věcí kulturního charakteru

▪ Stačí vyplnit formulář o prodeji, nebo nám zavolat, poté vás budeme kontaktovat a domluvíme se na 📆 termínu odvozu a výkupu vašich věcí

▪ Jakmile přijedeme, věci oceníme a předložíme vám naší cenovou nabídku

Menší množství a nejste z Olomouce 👉 nevadí pošleme kurýra za vámi

▪ Chcete prodat své gramodesky nebo sbírku CD?

▪ Zařídíme vám kurýra po celé ČR

V tomto případě na naše vlastní náklady objednáme kurýra, necháme přivézt vaše věci k nám, oceníme je a dáme vám vědět celkovou cenu. Většinou takto k nám dopravujeme gramofonové desky a CD. V případě, že bychom se na ceně nedomluvili, tak vám věci na naše náklady zašleme zpět.

Adresa

Hanáckého pluku 1153/44

77900 Olomouc

Otevírací doba

pondělí – sobota

10:00-12:00 / 13:00-16:30

Kontakt

+420 730 695 909

info@mercatino.cz