„Lidé dnes znají cenu všeho, ale hodnotu ničeho.“

Mé jméno je Zoltán Kollárovič a je mi 32 let.

Většinou se potkáme, pokud se budete v Mercatino rozhodovat něco prodávat. Abyste věděli s kým jednáte, tak vám zde budu něco o sobě pravidelně psát, pokud vás to tedy bude zajímat.

Do roku 2016 jsem se živil tesařinou.  Pak jsem si otevřel Mercatino – věci z druhé ruky, které mám do dnešního dne. Je to takový splněný sen, který si začal žít svým vlastním životem.

Mercatino jsem otevřel před čtyřmi lety.  Na začátku jsem měl pouze knihy, ale byl jsem rozhodnutý pomáhat lidem s prodejem i v ostatních oblastech. Nyní se Mercatino profiluje stejně i do prodeje starožitností, nebo hudebních médií. Náš bazar/antikvariát dělám jinak a myslím si, že je to správná cesta, protože dělám to co mě baví, nebo se alespoň o to snažím. Mnoha lidem jsem ukázal, že tady vede cesta, platit lidem za každou knihu, nebo věc zvlášť. Tento model je nyní tak zjevně úspěšný, že se jej snaží rozvíjet i konkurence, což mi přináší radost.

Mercatino je pro mě osobně více než obchod, je to pro mě cesta. Spolu s věcmi, které lidé nosí do prodeje se musím neustále vzdělávat, učit, naučit se dívat na věci jinak. Chyby mohou být někdy opravdu drahé. Proto jsem se rozhodl pořídit eshop a další prostory, které fungují jako naše útočiště, kde máme čas na to zkoumat vaše věci opravdu do hloubky a dát tomu takový čas jaký je potřeba.

Nyní je pro mě největší zábavou pronikat do tajemství starožitnosti a věci starých, postupem času v tomto směru chci o tom natáčet více videí, protože mi přijde škoda nechávat si tyto poznatky jen pro sebe. 

Proč je to tak drahé?


Dneska jsem zažil dobrou věc. Přišel zákazník a koupil si pohádku, poprosil jsem jej o 100 Kč za tu pohádku, protože podle mě a mých zkušeností ta knížka…