„Ten cibulák co tady máte je skutečný? “ To je jeden z nejčastějších dotazů některých zákazníků.

 

Ano je to dotaz, který ohledně cibuláku slyším překvapivě dost často. Zákazníci tím myslí, jestli ten cibulák náhodou není Henrieta (cibulákový dekor na glazuře). Každopádně Henrietu kvůli nižší ceně většinou ani nebereme. Cibulák je nejoblíbenějším druhem porcelánu u nás a já jej považuju za opravdu povedenou nadčasovou záležitost. Proto se také chystám o cibuláku zjistit trochu více a také mám v plánu si zajet do muzea porcelánu s modrou krví v Dubí, zde.

Za kolik cibulák vykupujeme?

Zde vás budu muset zklamat, ale cibulák nevykupuji. Ono to jde velmi těžko. Majitele cibuláku mají k těmto výrobkům dost těsný vztah a také vědí, že cibulák je oblíbený, populární. Z toho důvodu chtějí maximální možný zisk. Například i polovinu z prodejní ceny nového zboží. Což je reálné pouze v případě, pokud by si to prodávali sami někde na inzertních serverech. Takže jediná schůdná varianta pro obě strany je komisní prodej v Mercatino.

Za kolik se prodá cibulák v komisním prodeji?

Aby se cibulák prodal musí se splnit podmínky úspěšného prodeje. Přátelské místo na prodej, kde si zákazník bude moct každý kus zblízka prohlédnout. Čas, který je potřeba proto, aby zákazník navázal vztah věcí o kterou má zájem. Zákazníky, kteří o váš cibulák budou zajímat a poslední věc, která je potřeba k úspěšnému prodeji, je cena. Cena je jedním z nejsilnějších důvodu, proč zákazník koupí váš cibulák. Ostatní faktory ceně sekundují, ale cena  je hnací motor dobrého prodeje. Idéalní cena je podle mě polovina ceny nového kusu.

Jak to probíhá?

Pokud máte větší množství cibuláku. Soupravu, sbírku. Tak stačí napsat a po domluvě přijedeme přímo k vám, abychom mohli společně vytvořit soupis vaší sbírky do našeho systému ContOS a domluvit se na startovacích prodejních cenách a také zvolit minimální ceny za které by se mohl cibulák po slevě prodávat. Při každém prodeji se na váš účet u nás připíše 50 % z prodeje a každé pondělí vám vyplatím částku za prodané věci + zašleme vám přehled toho co se prodalo a za kolik.

Jak dlouho potrvá prodej?

Záleží také na tom jaké množství u nás budete prodávat a jak moc rychle to budete chtít prodávat. Takže kdybyste se mě zeptali za jak dlouho se to přesně prodá, tak to nevím. Zhruba jeden rok, ale průběžně vyplácíme peníze po celý tento rok.

V Mercatinu prodává amtosféra

Od začátku jsem chtěl prodávat knihy, ale i jiné věci. Také jsem chtěl vytvořit místo, kde lidem bude dobře.  Prostor jsem vytvořil tak, aby byl pěkný, útulný a přehledný. Zboží by mělo být rozmanité a kvalitní. Dobrá klidná hudba je součástí vaší přítomnosti u nás. Také za to OSA platím malé jmění. V obchodě je vždy prodavač, který je plně angažovaný a znalý pomoct jak s prodejem tak i výkupem v malém množství. Cílem je, aby Mercatino samo působilo jako místo, kam se člověk kdykoliv rád vrátí.

Díky Mercatino si cibulák najde svoje zájemce sám 

Sbírka o které mluvím ve videu je již naše druhá. Tuto sbírku prodáváme již druhý měsíc a podařilo se nám prodat téměř všechny dražší kusy, kromě hodin. Na cibuláku je skvělé jak je nadčasový. Vrcholovou módní záležitostí je již několik desetiletí. Největší sbírku jsem prodával před třemi lety a to jsme vyplatili majitelce 40238 Kč. Smlouvu jsme sepsali tak, že částka za prodej vycházela na 44000 Kč. Takže jsme šli trošku do mínusu tím, že jsme část věcí museli slevit, aby se jejich prodej pohnul kupředu. Tuto pozůstalost jsme prodali do posledního kousku.

Díky Mercatino si ušetříte

(90 % porcelánu se prodává přímo u nás v obchodě i když jej nabízíme na eshopu)

  • nemusíte nic inzerovat na prodejních serverech jako bazoš, sbazar, facebook, aukro
  • ušetříte si čas s komplikovaným balením (balit porcelán tak, aby se nerozbil je opravdový kumšt a chce to velké množství zbytečného balícího materiálu)
  • ušetříte si čas se zbytečnou komunikací (a ona to také je, když se vám na jeden kus ozve deset zájemců a jen polovina z těchto zájemců má skutečný zájem o nákup za vaší cenu)

 

Díky obchodu dokážeme nabídnout vaše věci lidem, kteří o ně budou mít skutečný zájem

(Dost často se stane, že u nás lidé dokupují cibulák do svých vlastních začínajících sbírek)

  • obchod máme otevřený sedm dní v týdnu
  • pokaždé když se vaše věc prodá, tak tento prodej se eviduje na vašem prodejním účtu
  • přehled prodeje vám zasílám každé pondělí s vyúčtováním na váš bankovní účet

 

Závěrem

U cibuláku docela dost dobře chápu, proč se lidé tak těžko s ním loučí a proč jej začali sbírat. Je to jedna z mála věcí u které si dokážu představit, že bych této vášni propadl také. Takže pokud budete chtít cibulák prodat, doporučuji, abyste to zkusili nejprve sami. Poté možná zjistíte, že výhody prodeje v Mercatino uvedené výše nejsou jen prázdná slova, ale argumenty vyzkoušené léty zkušeností. Ohledně cen si nejsem jistý, jaký jiný bazar by vám mohl vyplatit takovou částku, protože koncept obchodu, který v Mercatino mám, tak je jedinečný a nevím o nikom kdo by se o něco podobného pokoušel. Díky tomuto konceptu (zaměřeno na kvalitu a kulturní zboží) a ContOS (software, zajišťující fungování prodejního účtu, eshopu) dokážeme prodávat efetivně, jednoduše a bez námahy. Takže děkuji vám za pozornost.