Darovat knihy

Darujte knihy mě do Mercatina, kde se je vynasnažím všechny udat dalším zákazníkům a pokud je neprodám, tak jim poskytnu dočasné útočiště, dokud nevymyslím jak je nakonec prodat. Do Mercatina můžete darovat knihy z pozůstalosti a dědictví. V takovém případě přijedu na každé místo v ČR.

Jak darovat knihy?

Darovat knihy je snadné. Stačí poslat foto knihovny, knih, které chcete do Mercatina předat na info@mercatino.cz a já vás budu obratem nějak informovat. Fotky postačí jen jako celek knihovny. Jakmile se domluvíme a pro knihy přijedeme tak odvezeme úplně všechno. Na prodejně provádím pouze výkup, nebo příjem věcí na prodejní účet. Pro darované věci si tedy rád přijedu.

Antikvariát v Olomouci

Jaké knihy můžete darovat?

Důležité je, aby knihy byly v pěkném stavu, pokud je to možné, tak i s papírovým přebalem. Knihy by neměly být cítit cigaretovým kouřem a zatuchlinou. Možná si myslíte, že takové knihy by přece nikdo nikomu nedaroval, ale opak je pravdou. Právě takové knihy mi lidé nabízejí zdarma a já říkám NE. Nejsem charita. Takové knihy nechci a udělejte s nimi co uznáte za vhodné. Pokud chcete něco darovat, tak to musí přece dávat smysl. Měl bych zájem právě o knihy vydávané za socialismu v obrovských nákladech. Edice světová četba, knihovna klasiků, máj. Samozřejmě můžete darovat i knihy nové, nebo novější, ale ty starší knihy by mě udělali největší radost.

Co mi ještě kromě knih můžete darovat?

Pokud mi chcete něco darovat, tak nekladu meze vaši fantazii, jen to musí být prodejné. Ale v podstatě jde o ty samé věci, které vykupuji. Může jít o gramodesky, VHS, CD. Přijímám porcelán, sklo, staré věci. Je to na vás.

Říká se, že darovanému koni na zuby nehleď, ale já vás poprosím, ten stav věcí je vždy opravdu důležitý. Věci, které jsou rozbité, zničené, zašpiněné jsou spíše pro mě  Danajským darem.

Jak využiji výtěžek z prodaných knih?

Výtěžek z prodaných knih nevyužiji k záchraně deštných pralesů ani jiné podobné bohulibé činnosti. Vynasnažím se použít tyto prostředky k osobnímu obohacení, peníze si nechám na výkupy knih a nekonečnou rekonstrukci Mercatina. Říkám osobní obohacení, protože Mercatino je tak trošku mé dítě a většinu zisku investuji právě do něj. Aby se Mercatino cítilo samo se sebou dobře.

Předem děkuji za nabídky a těším se na spolupráci právě s Vámi.

Kollárovič Zoltán