Výkup vs. komisní prodej

VÝKUP

Než jsem otevřel obchod Mercatino – věci z druhé ruky, vykupoval jsem 3 roky knížky a do dneška ve mě slovo výkup vzbuzuje rozpaky. I proto jsem se rozhodl postavit Mercatino na jiných základech, než to dělají ostatní. Bazar, antikvariát i zastavárna funguje na tom principu, že obchod musí VYHRÁT, zákazník PROHRÁT.

U výkupu je nutné, aby zákazník přišel zkrátka, jinak to pro výkup nemá smysl. Dobrých bazarů a antikvariátů, které vyplácejí slušné sumy, je opravdu velice poskrovnu. U výkupu sbírek, věcí a knih z pozůstalostí a vůbec výkupu většího množství věcí dochází k tzv. celkové nabídce za všechny věci a tato celková cena bývá ve většině případů směšná. U této celkové nebo hromadné ceny se nedozvíte nic o tom, kolik a jakou měla každá položka cenu. U NÁS TO BUDETE VĚDĚT, jelikož do smlouvy vypisujeme každou položku zvlášť.

Výkup má jedno plus – dostanete peníze hned na ruku. Ale je to skutečně taková částka, kterou jste očekávali? Je to skutečně postup, který má úroveň? Dobrý výkup už je dnes téměř SCI-FI a kultura výkupu klesla do období středověku. Pokud bychom vykupovali, pak by byl naším cílem zisk. Jelikož kdybychom vykoupili věci, museli bychom se zaměřit na zisk. Málokdy se bazar, antikvariát nebo zastavárna zaměřují na potřeby zákazníků, protože mají jednu velkou potřebu a tou je hlavně návratnost jejich výkupu. Vysoké prodejní ceny, velké množství zboží, plné sklady, chaos, zmatek, nepřehlednost.

 

KOMISNÍ PRODEJ – Mercatino

Komisní prodej v obchodě Mercatino je založený na oboustranné spokojenosti, důvěře a přehledu. Což je také důvod, proč náš obchod nese název Mercatino – věci z druhé ruky a není to antikvariát, bazar ani zastavárna. Princip Mercatino je jednoduchý: zákazník VÝHRA, Mercatino VÝHRA.

Mercatino vytváří podmínky pro to, aby zákazník měl důvod přijít znovu, tedy PRODAT (donést své věci), i KOUPIT (jiné věci).  Příjemné prostředí, přehled, zajímavý výběr a ceny – to je MERCATINO.

Věci, které nám přinesete k prodeji, prodáváme nejen v naší kamenné prodejně, ale také na internetu. V případě internetového prodeje věci nafotíme, vystavíme inzerát a potencionálním kupcům odpovídáme na jejich dotazy. V případě úspěšného prodeje věci zabalíme a skrze poštu odešleme. Věci tak prodáme za Vás, aniž byste s nimi Vy měli jakoukoli práci. Ušetříte nejen spoustu času, ale rovněž starostí, které s internetovým prodejem souvisí.

A tím se dostáváme k tomu, proč vlastně píšu tento příspěvek:

Mercatino nevykupuje, ale dělá něco smysluplnějšího.

Přijďte se přesvědčit sami. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.