%

Za každou prodanou věc Vám vyplatíme nejméně 50 %.

Jak funguje Mercatino-věci z druhé ruky?

Obchod nesoucí název Mercatino – věci z druhé ruky se nachází v Olomouci v blízkosti zastávky náměstí Republiky, na ulici Hanáckého pluku 1153/4. K obchodu lze pohodlně dojet autem a zaparkovat přímo před obchodem, kde jsou pro zákazníky připravena zdarma dvě parkovací místa. Prodavač rád pomůže svým zákazníkům zboží vynosit z auta.

Následně prodavač prohlédne donesené zboží a rozdělí ho na dvě hromádky. První hromádka je prodejné zboží, které sepíšeme do smlouvy (viz dále). Druhá hromádka je neprodejné zboží, které si zákazník může odvézt zpátky, nebo zboží může v Mercatinu ponechat a my ho předáme místní Charitě.

Pro sepsání Smlouvy o obstarání prodeje budeme potřebovat od zákazníka jeho občanský průkaz a založíme mu konto s jeho kontaktními údaji. Poté založíme novou smlouvu na zákazníkovo jméno a přidáváme konkrétní položky, např. knihu Přirozený svět jako filozofický problém za prodejní cenu 300 Kč, nárok klienta po prodeji je 50 %, tedy 150 Kč, a tak podobně se vypisuje každá jednotlivá položka.

Jakmile jsou ve smlouvě uvedeny všechny položky, které chceme prodávat, vytiskneme dvakrát smlouvu a požádáme zákazníka o přečtení a následný podpis. Jedna smlouva je pro zákazníka a druhá pro obchod. Smlouva se uzavírá na 2 měsíce, objednateli=zákazníkovi náleží 50 % z prodané ceny zboží. Zboží po celou dobu prodeje zůstává ve vlastnictví zákazníka, Mercatino prodej pouze zprostředkovává. Jakmile si jiný zákazník zboží koupí, přejde vlastnické právo k věci na něj, zboží má tedy nového majitele.

Prodejem zboží z komisního prodeje vzniká zákazníkovi, kterému patřilo zboží, nárok na výplatu 50 % z prodejní ceny. Nárok zákazníka je splatný k 1. dni následujícího měsíce od podpisu smlouvy. To je výhodné zejména proto, že za tu dobu je větší šance prodat více zboží, tudíž zákazníkovi vyplatíme vyšší částku za jeho zboží.

Pokud se zboží do 2 měsíců neprodá, domluvíme se na dalším postupu. Je možné si zboží vzít zpět, případně lze smlouvu prodloužit a prodávat zboží levněji nebo zboží úplně vyřadit z prodeje a odnést ho do Charity.

Kdy své věci mohu přivézt?

Své věci můžete dovézt kdykoliv v naší otevírací době.

Pokud budete mít větší množství věcí, můžete si s námi domluvit schůzku předem (nejlépe telefonicky), abyste měli jistotu, že na Vás budeme mít dostatek času, abychom Vám vysvětlili a ukázali, jak všechny Vaše věci prodáme.

Takže jsme tady pro Vás PO-PÁ 9:00-17:00.

Vykupujete věci,knihy, gramodesky?

O vykupu jsme psali článek na našem blogu. http://mercatino.cz/vykup-knih-vs-komisni-prodej/

Věci nevykupujeme, zaměřujeme se pouze na prodej Vašich věcí. Našim cílem je budovat prostředí do kterého se zákazník i vy budete rádi vracet nakupovat prodávat Vaše věci.

Co když Vám povezu věci zbytečně?
S věcmi, které vyhodnotíme jako neprodejné, u nás můžete nechat, pokud je nebute chtít. My je věnujeme vždy charitě. Nikdy zákazníky neposíláme s jejich věcmi zpět, pokud si dali tu námahu a už nám je přivezli na prodejnu.
Jak se dozvím kolik jsem si vydělal?

Kdykoliv budete mít cestu kolem naší prodejny, můžete se zastavit a optat se na stav Vašeho prodeje. Můžete nás také kontaktovat e-mailem, nebo telefonicky (viz záložka Kontakt).

Rádi Vám kdykoliv zjistíme stav Vašeho konta.

Co když se zboží do 2 měsíců neprodá?

Prodej je nastavený tak, aby se Vaše věci skutečně prodali. Nabízíme věci jak zákazníkům u nás v kamenném obchodě, tak i na internetových prodejních serverech. Děláme pro to maximum.

Pokud se přesto zboží neprodá, je možnost Vám zboží vrátit zpět, zlevnit, nebo odvézt věci do charity.

Kdy dostanu peníze za moje věci?

Peníze a vyučtování za své věci obdržíte první měsíc po založení smlouvy u nás. Poté jednou měsíčně od posledního vyúčtování. Je to proto ať máte celkový přehled o tom kolik Vám Mercatino měsíčně vydělává a můžete si vyzvednout vyšší sumu, než by jste dostali např. týden po prodeji.

Mohu Vám zaslat seznam s věcmi k nacenění?

Vzhledem k vytíženosti, kterou máme, tak naceňujeme zboží přímo v obchodě. Nenaceňujem zboží ze seznamu také z toho důvodu, že málokdy se nám dostane na naši práci odpověď. Proto dáváme přednost práci, kterou máme přímo před sebou.