Nejefektivnější způsob, jak prodat knihy,  je přes náš obchod MERCATINO-VĚCI Z DRUHÉ RUKY. Pokud však máte dost času a trpělivosti, pak se knihy dají prodat dobře na stránkách www.databazeknih.cz

My sami prodáváme knížky přes tento knižní portál, který má širokou základnu čtenářů. Výhodou této stránky je, že knihy nemusíte fotit, postačí pouze pravdivě popsat stav knihy a vybrat správné vydání.

Na této hlavní stránce si vytvoříte profil a můžete začít přidávat Vaše knížky. Prvních 10 inzerátu je zdarma, pak si zakoupíte kredity, které ověří Váš účet a stanete se  ověřenými prodejci a přidáváte. Přidání jednoho inzerátu stoji 2- 3 Kč. Kredity zakoupíte u admina stránky.

 

Jakmile máte vytvořený profil a zakoupené kredity, můžete začít přidávat knihy. Do políčka vpravo nahoře, zadáte název knihy, kterou chcete prodat a ukážou se Vám nabízené tituly, ze kterých si vyberete. Kliknete např. na knížku Babička a zobrazí se Vám její profil.

Objeví se základní profil knihy, kde se dá kniha okomentovat, zjistit o ní zajímavosti a také prodat. Před tím, než klikneme na sekci bazar, podíváme se,  jaké máte přesně vydání knihy. Je to většinou napsáno na zadních stránkách knihy.

Jakmile budete mít zvolené správné vydání knihy, vraťte se na základní stránku ke knize a klikněte na sekci bazar. Na obrázku vidíte, že knihu nabízí 64 uživatelů, což je masakr, protože se bude asi těžko prodávat. Vpravo dole vidíte, kdo si chce knížku přečíst, koupit, kdo jí čte atd. Jakmile si vše prohlédnete a rozhodnete se zařadit mezi prodejce této knihy, kliknete na tlačítko Vložit inzerát.

A zobrazí se Vám tato stránka, kde stačí vyplnit cenu, poštovné a stav knížky.

Vložit inzerci

A je to, jak jednoduché, již prodáváte tuto knížku, aniž byste museli cokoliv fotit. Stačí si vytvořit důvěryhodný profil, čím více doporučení budete mít, tím méně komplikací budete mít při komunikaci se zájemci o Vaši knihu.

Jaké vidím výhody prodeje knih na internetu?

  • Budete mít přehled, co jste prodali.
  • Prodáváte jen to, co chcete a za částku, jakou si přejete.

Nevýhody prodeje na internetu

  • Zabírá to dost času.
  • Čím více je prodejců, tím je nižší tržní cena, mnohdy už je na pováženou, jestli to vůbec má cenu prodávat.
  • Je to placená služba, je možné, že utratíte dost velkou sumu, aniž něco vyděláte.

Celkově si myslím, že prodej na databázi knih je skvělý pro lidi, kteří mají vztah ke knížkám, trpělivost pro komunikaci a celkově čas na to všechno. Databáze knih je sama o sobě námětem k delšímu rozepsání, jelikož je to úžasná věc, která pomáhá neuvěřitelnému množství lidí.

Filter
1 - 5
No matching reviews found.