730695909 mercatino@email.cz
Proč si vybrat Mercatino?
Jsme parta nadšenců, které zajímá kultura, historie a pátrání po původu knih, starožitností a různých kuriozit. Vzděláváme se s každým prodejem, učení přichází spolu s tím co nám nosíte. Začalo to knihami, poté přišli gramodesky, kterých jsme měli pět kousků a nyní již prodáváme obrazy, starožitnosti a věci, u kterých se původ dá vypátrat jen dosti těžko.  Mercatino je už vášeň. Prodej se snažíme zprostředkovat jako lidé, nikoli jako firma.  Byl bych rád, kdyby Mercatino zůstalo takovým posledním místem, které by ukazovalo obchod takovým jakým je a to místem setkávání se lidí. Toto je typickým znakem Mercatino a vlastně to nejdůležitější co si na něm cením. Přitahuje spousty zajímavých lidí a věřím, že bleší trh mohl kdysi dávno vypadat přesně nějak tak, jak vypadá u nás v Olomouci.
Pracujeme na eshopu
Dlouhou dobu jsem měl sen, že Mercatino bude obchod bez eshopu. Věřil jsem, že pro dobrý prodej postačí mít skvělý obchod a spousty skvělých a nadšených zákazníků. Z 60% jsem měl pravdu, ale přicházíte k nám do Mercatino s čím dále dražšími a úzkoprofilovějšími věcmi, které u nás v obchodě schopni prodat nejsme a proto plánujeme rozšíření Mercatino i na e-shopovou verzi. Kromě těch úzkoprofilových věcí, kvůli kterým tento eshop tvoříme, bychom chtěli prodávat na eshopu vše s vyšší cenou,  než je 29 Kč. Takže naši kupci a zákaznici budou mít přesný přehled co nám nosíte. Každopádně Mercatino obchod je pořád naší hlavní prioritou, bez které by to nemělo smysl. 
Kam mířím s Mercatinem?
To sám ještě nevím, ale chci, aby Mercatino používalo pro svůj prodej v budoucnu větší množství lidí. Lidem se snažime jít naproti. Otevřeli jsme sedm dní v týdnu. Máme otevřeno i v neděli. Ze dvou důvodu. Protože jste to chtěli vy, a protože o víkendu pracují naší zkušení brigádnici, kteří si tak mohou přivydělat. Nyní pracujeme na e-shopu a další bod, kterého chceme dosáhnout hned po eshopu je, aby jste si mohli kompletně řídit svůj prodejní účet o jehož stavu nyní dostáváte email jednou za měsíc. Na našich stránkách by byla možnost přihlášení a vy by jste si tam denně mohli kontrolovat stav svého prodeje.  Mám sen prodávat i nábytek jehož historie je opravdu úžasná a s tím souvisí i to, že Mercatino bude i taková wikipedie starožitností pro český trh. Chci lidem pomoci rozlišit původ a cenu věcí. které mají.